הגנה עצמית לנשים

עקבים גבוהים לא צריכים להיות הנשק היחיד שלך להגנה עצמית.
כמעט שלא נדרש כוח פיזי כך שגם אישה קטנה פיזית יכולה להתמודד בהצלחה נגד גדולים וחזקים ממנה.

נשים נלחמות בחזרה!

האם את יודעת ש-7 מתוך 10 קורבנות תקיפה מיניים מכירים את התוקף שלהם?

הגנה עצמית היא עסק רציני! זה לא משנה מי את, מה ההיסטוריה שלך או לאן את הולכת בחיים, מגיע לך הזכות להישאר מוגנת. וזה אחד מהדברים הנפלאים של הג’יו ג’יטסו הישראלי, זה מאפשר לאנשים ללמוד אומנות לחימה שיכולה לעזור לשמור על ביטחונם מפני התקפות אלימות.

בואו נודה בזה, שאנחנו חיים בעולם שבו אלימות משתוללת. ואנשים רבים הפכו מאובנים מרוב פחד כאשר מדובר בהגנה על עצמם מפני תוקפים אלימים. נשים במיוחד נוטות להיתקף. שודדים, אנסים ואנשים רעים אחרים אינם טיפשים, הם מבינים כי נשים הן בדרך כלל קטנות יותר, חלשות יותר מבחינה פיזית, ופחות מנוסות בלחימה מאשר גברים. וזו הסיבה שכל כך הרבה פושעים אלימים בוחרים בנשים כקורבנות.

משמעות הדבר היא שהסיכונים הם פשוט גבוהים יותר לנשים בכל קשור להגנה עצמית. גבר עלול להרגיש קצת נבוך ולהכנס לקטטה בבר המקומי, הסיכון הוא הרבה יותר גבוה כאשר הקטטה היא ניסיון לאונס, שוד או חטיפתה של אישה.

הכל מתחיל עם הכשרה מתאימה

אם את אישה המתאמנת באקדמיה לאמנויות הלחימה, הדברים שאת עושה במהלך האימון הולכים בסופו של דבר להוביל לבחירות שאת עושה בתרחיש של התקפת אמיתית. בגלל זה זה הכרחי להתאמן תמיד עם חניכים ומדריכים במהלך האימונים שלך. פשוט אין דרך אחרת בה תוכלי להתכונן לתרחיש לחימה בחיים בחיים האמיתיים נגד גבר.

יש נשים שנרתעות מלהתאמן עם הבנים, ויש מאמנים שמעודדים נשים להתמודד עם נשים אחרות. עם זאת, אם את באמת רוצה לרכוש מיומנויות לחימה שישרתו אותך היטב בזמן אמת, את פשוט חייבת להתחיל קרבות נגד גברים. ככל שתתאמני מול גברים גדולים יותר וחזקים יותר, כך יותר טוב!

כן, נשים לא תוקפות באלימות נשים אחרות. אבל הרוב המכריע של התקפות נגד נשים מתבצע על ידי גברים. אז אנא תעשי כל מה שאת יכולה כדי לרכוש ניסיון בקרבות נגד גברים בעת האימון.

זרקי את הכללים מהחלון
במכון או בבית הספר יש כללים כדי לשמור על כולם בטוחים ולהמנע מפציעות. ברחוב – אין כללים. אם את מותקפת במגרש החנייה המקומי או מרכז קניות, את לא יכולה להרשות לעצמך להיות נחמדה או לציית לכללים. מגיע שלב שבו את צריכה לעשות שינוי וללכת אחרי מטרות פגיעות שאת בדרך כלל לא תתקפי במהלך אימון.

הנה האזורים שאת צריכה להתרכז בהם, להכות ולתקוף במהלך התקפה אלימה:

עיניים – לא משנה כמה גדול הוא התוקף, לעיניים שלו אין כוח או הגנה יותר משלך. אם את נמצאת במפגש אלים עם גבר ומנסה להשתחרר, אל תהססי להכות, לשרוט או אפילו לנקר את עיניו. זה לא יפה ובטח לא עונה לקוד הכבוד של אמנויות הלחימה, אבל לא כשאת נלחמת על חייך.

גרון – שוב, זה לא משנה עד כמה גדול התוקף שלך, אם הוא לא יכול לנשום, הוא לא יכול לתקוף אותך ביעילות. אם יש באפשרותך לתקוף את הגרון, תעשי זאת. אם יש לך הזדמנות לבצע אחיזת חנק, אל תפחדי לדחוף את היד שלך לתוך גרונו של התוקף, בזמן שאת מפעילה לחץ על צווארו.

מפשעה – כולנו שמענו על כמה שהמפשעה רגישה. וזה לא מיתוס. אם את מתמודדת עם יריב במהלך מפגש אלים חפשי דרך להכות, לסחוט או לבעוט במפשעה.

אלה הם שלושת האזורים של “ללכת אל” כאשר מדובר בהגנה עצמית מפני תוקפים גדולים יותר. כן, אזורים אלה נוגדים את מה שאת לומדת במרכז לאמנויות הלחימה ואלו סוגים של התקפות שאינם תקפים באימונים או בתחרויות. עם זאת, ברגע האמת אל תהססי להשתמש בהם לטובתך. הדגש צריך להיות אך ורק על לעזור לך לברוח מתוקף אלים – לא שמירה על קוד הכבוד.

נשים צריכות להשתמש בכל האמצעים ובצורה אגרסיבית כדי לנטרל את תוקפיהם או כדי ליצור פתח לבריחה. הנשים צריכות להרגיש חופשיות להכות ולתקוף כל יעד זמין. הן צריכות גם להשתמש בקולם כדי למשוך תשומת לב ולקבל עזרה.

התקפה בעולם האמיתי אינה דומה בשום דבר גם לתרחיש אימון המציאותי ביותר. השתמשי במה שאת יודעת בד בבד עם האינסטינקטים המולדים של ההישרדות שלך כדי לצאת מהמצב. במידת האפשר נסי לברוח, כאשר אין דרך מילוט: להילחם, לצרוח, להכות ולהשתמש בטכניקות הג’ו ג’יטסו עם כל הכוח והמהירות שתוכלי לגייס.

אני מקווה שהמאמר הזה ישים בפרספקטיבה כמה דברים שיש לחשוב עליהם בזמן התקפה. המאמר הזה נכתב במחשבה על הגנה עצמית לנשים, הוא יכול להיות מיושם על ידי גברים באתה המידה. אני יודע שחלק מהדברים שעלו במאמר זה עלול לשבור את הקוד הגברי של כבוד ולא יכול להיות הרואי ביותר, אבל הרעיון הוא לשרוד את המתקפה בחיים וללא פגעה. לא להסתכל על נקודות הציון גדולות, או לעשות את הדבר “הנכון”. אחרי הכל, זה לא היה “נכון” כאשר התוקף שלך החליט לתקוף אותך.

 

זקוקים לייעוץ אישי? מעוניינים לקבל פרטים נוספים?
 טלפנו עכשיו 050-2676720

Team

המאמנים שלנו

מתקשרים ומתאמים, אימון ניסיון ללא כל התחייבות